MARKALAR

Zorluteks Tekstil tarafından üretimi yapılan başlıca markalarımız TAÇ, Linens, Valeron, Pierre Cardin ve Kristal’dir.


TAÇ:


Taç, 40 yılı aşkın deneyimi ile Türkiye’deki ev tekstili sektörünün lider kuruluşudur. TAÇ markasının temelleri, ev tekstilinin geleneksel merkezlerinden biri olan Denizli Babadağ’da atılmıştır. Ev dekorasyon sanatına gönülden bağlı olan Zorlu Ailesi, üstün kalitesi ve zengin ürün çeşitliliğiyle tüketicisinin yüksek beğenisini kazanan ürünlerini 1980 yılında TAÇ markası altında birleştirmiştir.


1997 yılına kadar daha çok iç piyasada faaliyet gösteren TAÇ, bu tarihte Zorluteks Tekstil tesislerinin devreye girmesiyle kapasitesini artırmış ve ihracata başlamıştır. Avrupa’nın en büyük ve en son teknolojiyle çalışan entegre üretim tesislerine sahip olan ve Avrupa markalarıyla rekabet edebilen TAÇ, yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da lider konumundadır.


Taç ürünlerinin üretildiği tesislerin kalite standartları, uluslararası kurumlar tarafından verilen sertifikalarla da tanınmıştır. Ayrıca Taç, Dünyanın ilk ve tek markalaşma programı olan TURQUALITY kapsamındaki markalardan birisidir. TURQUALITY çalışmaları ve destekleri sayesinde yurt dışındaki yayılma hızının en az iki misline çıkması hedeflenmektedir.


Bugün Zorlu Tekstil Grubu’nun en büyük markası olan Taç, perdeden nevresime, yatak örtüsünden havlu ve lisanslı ürünlere kadar uzanan geniş ürün gamını içermektedir. Taç, Türkiye’de 500’e yakın konsept mağazası ve farklı satış noktaları aracılığı ile toplam 1500 noktada, dünyada ise 30’a yakın ülkede kendi konsept mağazaları da içerisinde olmak üzere bir çok satış noktasından tüketicilere ulaşmaktadır.


TAÇ markalı ürünler sadece kaliteleri ile değil; özellikle yılda iki kez sunulan yeni koleksiyonları ile tasarım alanında da tüketicilerin isteklerine her an cevap vermekte ve ev tekstili modasına öncülük etmektedir. Ürün gruplarının çeşitliliği sonucunda çok çeşitli tüketici gruplarına hitap eden TAÇ markası AR-GE ve desen çalışmalarına büyük yatırımlar yaparak

koleksiyonlarını uluslararası trendsetterlar ile işbirliği içerisinde yaratmaktadır. Tüketici tercihlerini yakından takip edenTaç, bir yandan yeni trendleri yansıtan ürünleri diğer yandan çeyizlik olarak yıllarca eskimeyecek klasik ürünleri içeren çok zengin bir koleksiyon sunmaktadır.


2012 yılından bu yana yapılan marka araştırmalarının sonucunda TAÇ markasının %100 toplam marka bilinirliğine sahip olduğu belirlenmiştir. Bu başarının altında, sunulan kaliteye oranla oldukça hesaplı fiyat politikası, geniş satış ağıyla kolay ulaşılabilirliği gibi uygulamalarla hayata geçirilen %100 müşteri mutluluğu ilkesi yatmaktadır.


Markalar dünyadaki değişimlere uyum sağladıkları, teknolojiyi takip ettikleri sürece varlıklarını sürdürebilir. Taç kullandığı teknoloji, ürettiği ürünler ile sektörün lider markasıdır. Ürünler bir yandan geleneksel Türk kültürünü yansıtırken, en son teknoloji kullanılarak üretilmektedir. Fabrika ve pazarlama bölümünde görev alan 100’ü aşkın AR-GE ve ÜR-GE ekibi sürekli yeni ve özellikli ürünler ortaya çıkarmaktadır. TAÇ markası bu sayede en yeni, en modern, en kaliteli ürünleri; bu kaliteye uygun makul fiyatlarla tüketicilerle buluşturmayı sürdürecektir.


LİNENS:


Çok kapsamlı ev tekstili zincir mağazacılığı segmentinin ilk "Türk markası"


Linens, üretim gücü ve yarattığı markaları ile ev tekstili sektöründe lider konumda olan Zorlu Holding Tekstil Grubu’nun, yenilikçi ve öncü mağazacılık anlayışıyla geliştirdiği, ev tekstili zincir mağazacılığı segmentinde faaliyet gösteren ilk "Türk markası"dır.


81 mağazada hizmet veren Linens Türkiye’de 23 ilde 60, yurt dışında ise 8 ülkede 21 mağaza ile toplam 31.871 m²’lik satış alanına sahiptir.


Türkiye’den yurt dışına açılan ilk ev tekstili zinciri


Ukrayna, Romanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Kazakistan, Bulgaristan, Libya ve Kıbrıs’ta yer alan mağazalarıyla Türkiye’den yurt dışına açılan ilk ev tekstili zinciri olma özelliği taşıyan Linens, ev tekstili sektörünün gelenekselleşmiş pazarlama kalıplarını kırarak, “uzmanlaşma” ve “farklılaşma” üzerine inşa ettiği “A’dan Z’ye Hizmet” anlayışı ve “Ev Güzellik Merkezi” sloganıyla tanınmaktadır.


Modern yaşamı tercih eden, evinin dekorasyonuna meraklı, daima iyi hizmet almayı arzu eden ve ürün seçiminde titiz davranan bir hedef kitleye hitap eden Linens;


• sunduğu zengin ürün çeşitliliği


• ürün ve hizmetlerinin kalitesi


• profesyonel mağazacılık anlayışı


• uzman personeli


• artan mağaza sayısıyla


tüketici beklentilerinin ötesine geçebilmektedir.


Linens “Ev Güzellik Merkezi”


Ev tekstili alışverişini keyfe dönüştürmeyi vaat eden ve müşteri memnuniyetini her şeyin üzerinde tutan “Ev Güzellik Merkezi” Linens, şık ve özgün tasarımlı mağaza içi dekorasyon konsepti, üstün kaliteli ev tekstili ürünlerine tek çatı altında erişme olanağı, ev tekstilinde moda yaratan ürünleri, zengin ürün ve desen çeşitliliği, A’dan Z’ye perde hizmeti ve ödeme kolaylıkları ile ön plana çıkmaktadır. “A’dan Z’ye Perde Hizmeti” kapsamında perdelik kumaş seçimi, en çok tercih edilen modeller ve perde modası gibi konularda danışmanlık hizmetleri sunulmakta; ölçü alınması, dikim ve montaj hizmetleri verilmektedir.


Linens’in özgün mağaza konsepti, 250-750 m² normal ve 750-1.500 m² alanda oluşabilen XL konsept seçeneklerine sahiptir. İstanbul Cevahir ve Avcılar’ın yanı sıra Bursa, Alanya, Edirne, Bodrum, Kayseri, Uşak, Mersin, Gaziantep’te uygulanan Linens XL konseptinde 20.500 ürün tek çatı altında tüketicilere sunulmaktadır.


Türkiye’de ve yurt dışında sayıları artan Linens mağazalarında Linens markalı ürünlerin yanı sıra, Taç, Valeron, Pierre Cardin, Brinkhaus, Barbie, Disney markaları satışa sunulmaktadır. Linens’lerde perde, nevresim, yatak örtüsü, havlu ve banyo grubu ürünleri, bebek grubu ürünleri, zücaciye ve aksesuar gibi ürünler satışa sunulmaktadır.


Linens Mağazalarının tüketiciye getirdiği en büyük rahatlık, yoğun iş temposu içinde alışveriş için çok fazla zaman harcamaya gerek kalmadan, her türlü kaliteli ev tekstili ürününü bir arada bulabilme imkanı sunmasıdır.


VALERON:


Ev tekstilinde sıradışı ve şık bir stil: Valeron


Valeron, Türkiye’nin en köklü ve deneyimli kuruluşlarından Zorlu Holding’e bağlı Zorlu Tekstil Grubu’nun bilinen en özgün uluslararası markalarından biridir. 2005 yılında ev tekstili dünyasına tanıtıldığı günden bu yana Valeron, farklı renk ve desen seçenekleri; yenilikçi ve sade koleksiyonlarıyla yaşam alanlarına özgün bir stil kazandırmaktadır. Şıklığıyla girdiği her ortamı değiştiren Valeron, ilk bakışta “kalite ve zarafeti” çağrıştıran seçkin bir tarza sahiptir.


Ev tekstilinde ayrıcalıklı bir tarz sergileyen Valeron, nevresim, pike, yatak örtüsü takımlarından bornoz ve havlu çeşitlerine, perdeden runner, throw, dekoratif ürün ve aksesuar çeşitlerine kadar oldukça zengin bir ürün yelpazesine sahiptir. Saten ve jakar satenden üretilen nevresim takımlarıyla Osmanlı saraylarındaki görkemli zarafeti evlerinize taşıyan Valeron, nakışlı, dantelli, brodeli modellerinin yanı sıra baskılı ve renkli modelleriyle de dikkat çeker. Yatak odalarında yalın ve kendine özgü bir atmosfer yaratmak isteyenler için birbirinden farklı seçenekler sunar. Valeron Koleksiyonları, canlı renkleri ve dinamik desenleriyle modern; dantel, güpür işlemeleri ve altın renginin hakim olduğu nevresim takımlarıyla klasik ya da renkli ve desenli modelleriyle her zevke göre farklı yaklaşımlar içerir.


Valeron Perde Koleksiyonu, özellikle şık ipek tasarımlarıyla, evin her yerine incelik ve zarafet taşırken, tüller ve fonluk perdeler sıra dışı desen ve renk birleşimleriyle mekanı kişiselleştirir. Valeron, perde şıklığını, kaliteli ve görkemli desen ve renklerdeki dekoratif yastık, throw ve runner aksesuarlarıyla kombin yapma imkanı sunar.


Sade ve toprak tonlarının rahatlatıcı etkisinin yanında pırıltılı detaylarla da gösterişli bir görünüm yaratan Valeron, sunduğu tüm koleksiyonlarında sade ve şık stilini korumayı sürdürür. Bunun yanında Valeron, her yeni sezon trendlerinden aldığı izlenimler ve farklı tasarımcıların özel olarak tasarladığı ürünlerle oluşturulan özel koleksiyonlara da bu sıra dışı çizgisini yansıtmaktadır.


İlk olarak Avrupa ev tekstili pazarında adını duyuran Valeron, Nişantaşı Mağazası’nın yanı sıra, Türkiye’de seçkin Taç Konsept ve Linens Mağazaları’nda da tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Uluslararası alanda da başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, Orta Asya ülkelerinde de yoğun ilgi gören Valeron, 50’ye yakın ülkede 200’ü aşkın satış noktasında tüketicilerle buluşmaktadır.


PIERRE CARDIN:


Pierre Cardin koleksiyonu özgün tasarımları ve göz alıcı renkleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahip. Nevresim, yatak örtüsü, battaniye, havlu setlerinden oluşan koleksiyon, özellikle çeyiz hazırlayanlar ve yeni evli çiftler ideal seçim olma özelliği taşıyor.


Prestij, kalite ve estetiğin yatak odanızdaki yansıması Pierre Cardin nevresim takımlarının gösterişli renklerde, muhteşem desenlere sahip kumaşları, yatak odalarında farklılık yaratırken, yüksek kaliteye sahip özel dokuları hem estetik, hem de şık bir görünüm yaratıyor.


2006 yılından beri dünyaca ünlü fransız markasının ev tekstili ürünlerinin üretim, pazarlama ve satış lisansına sahip olan Zorlu Tekstil Grubu, Pierre Cardin koleksiyonunu da Taç Konsept ve Linens mağazalarında tüketici ile buluşturuyor.


KRİSTAL:


1990 yılında Zorlu Holding’e bağlı Zorlu Tekstil tarafından kurulan Kristal markası uzun yıllara dayanan ev tekstili deneyimini ve kalitesini tüketici ile buluşturmaya devam etmektedir.


Uzman ve deneyimli kadrosu eşliğinde ev tekstili şıklığını ve kalitesini, kendi bünyesinde yer alan AR-GE ekibinin tasarladığı desenler ile oluşturan Kristal markası zengin ve modern modelleri ile de dikkat çekmektedir. Ev tekstilinde A’dan Z’ye hizmeti en uygun fiyatlarla sağlamayı amaçlayan Kristal’in ürün çeşitliliği her geçe gün zenginleşmeye devam ederken nevresimden uyku setine, yorgandan yastık ve havluya kadar farklı, yenilikçi de modern model çeşitleri ile şıklık ve kalite en uygun fiyatla tüketiciye ulaştırılmaktadır. Kristal markası yurtiçi piyasada söz sahibi olduğu gibi yurt dışında da kendini gösteren markalardan biri haline gelmiştir. İç piyasada yaklaşık 25 toptan bayi ve 1000 perakende noktasında tüketiciye sunulan Kristal markalı ürünler, satış noktalarının gün geçtikçe artması ile daha fazla noktada tüketiciyle buluşmaktadır. İç piyasa için yaptığı çalışmaların yanı sıra, dış piyasa için de modeller üreten Kristal, ihracatta Rusya pazarından sonra Doğu Avrupa’da da yerini almıştır.


Kristal’i rakiplerinden ayıran en önemli nokta ise %100 müşteri memnuniyetine odaklanmış olmasıdır.


Image description Bilgi Toplumu Hizmetleri Zorlu Tedarikçi

© Copyright Zorlu Dış Ticaret A.Ş.

Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır.

İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata ve yanlışlıktan dolayı Zorlu Dış Ticaret A.Ş. sorumlu tutulamaz.