• SOSYAL SORUMLULUK

 • TAÇ BENİM RENKLİ SINIFIM PROJESİ
 • TAÇ’ın, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ortaklığı başlatılan, çocukların yaptığı resimleri perdeye dönüştüren ve atölyeler aracılığı ile çocuklara gönüllülük ve birlikte iyi yaşam konularında farkındalık kazandıran Benim Renkli Sınıfım projesi ile Erzincan, Diyarbakır, İstanbul, İzmir Kütahya, Mardin, Samsun, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Manisa, Sivas, Şanlıurfa ve Van olmak üzere 14 şehirde, 48 okulda, 3.723 çocuğa ulaşılmıştır.
 • Toplum Gönüllüsü gençlerin ve Zorlu Tekstil gönüllülerinin de katılımı ile gerçekleştirilen atölye çalışmalarıyla, çocukların hayal gücünü katarak yaptıkları resim çalışmaları, TAÇ’ın üretim tesislerinde perdeye dönüştürülmüştür. Proje ile 14 farklı şehir ve 48 okulda, çocukların çizdikleri resimlerden üretilmiş perdelerle sınıflar renklenmiş, böylece eğitim ortamı güzelleşerek çocukların okula olan aidiyet duygularının pekiştirilmesine de katkı sağlanmıştır.
 • Daha İyi Bir Yaşam İçin Çocuklara Özel Atölyeler…
 • TAÇ’ın “Benim Renkli Sınıfım” projesi ile ayrıca ilköğretim çağındaki çocukların gönüllülük, dayanışma, sivil toplum ve birlikte iyi yaşam konusunda farkındalıklarını artıran, çocukları daha iyi bir yaşam için gerekli olan sorumluluğu almaları konusunda atölyeler düzenlenmiştir. Toplum Gönüllüsü gençlerin desteği ile atölyelere katılan çocuklar, yardımlaşma kavramı, sorumluluk alarak gönüllü olma bilinci, canlıların hakkını koruma gibi konularında düşünme ve oyunlarla bunu pekiştirme imkanı bulmuştur.
 • TAÇ BİR DE SEN TASARLA YARIŞMASI
 • “Bir De Sen Tasarla Yarışması”, “Bir De Sen Tasarla Yarışması”, 2003-2016 yılları arasında Zorlu Tekstil Grubu’nun lider markası TAÇ'ın sosyal sorumluluk bilinciyle gerçekleştirdiği bir sosyal sorumluluk projesidir.
 • Zorlu Tekstil Grubu'nun yarışmayı düzenleme amacı, ev tekstilinde moda yaratabilecek özgün tasarımların ortaya çıkması, tasarımcı adayların özgür düşünce ve sanatsal yaratıcılığının desteklenmesi, ev tekstili sektöründe tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olunması ve sanayi eğitim işbirliğine katkıda bulunulmasıdır. İlk kez düzenlendiği 2003 yılından beri öğrencilerin her sene artan ilgisiyle büyüyen, içeriğini geliştiren “Bir De Sen Tasarla Yarışması”, sektörün önemli meslek kuruluşu olan Türkiye Ev Tekstil Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) tarafından da desteklenmiştir.
 • Üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakülteleri ile Eğitim Fakülteleri’nin Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nde okuyan öğrencilerine açık olan “Bir De Sen Tasarla” yarışmasında dereceye giren öğrenciler maddi ödüllerin yanı sıra Zorlu Tekstil’de staj imkanı, Mehmet Zorlu Vakfı’ndan eğitim bursu ve TETSİAD özel ödüllerini kazanma fırsatı yakalamıştır.
 • “ÜLKEM İÇİN HATIRA ORMANI” PROJESİ
 • Zorlu Tekstil Grubu’nun 2010 yılından bu yana sürdürdüğü “Ülkem İçin Hatıra Ormanı” Ağaçlandırma Projesi dahilinde dikilen fidan sayısı 150 bine ulaşmıştır.
 • Mehmet Zorlu Vakfı'nın da desteği ile 2010 yılında temeli atılan, Zorlu Tekstil Grubu tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Lüleburgaz bölgesinde, merkez ilçe Deveçatı ve Lüleburgaz ilçesi Çeşmekolu köylerinde 24 bin sedir ve karaçam fidanlarının dikimi; ardından Lüleburgaz Osmancık mevkiindeki 28 hektarlık alanda 56 bin sedir ve karaçam dikimi, Kırklareli ili, Burgaz Ağaçlandırma Proje Alanında ise 6,2 hektarlık alan 19.300 karaçam dikimi gerçekleştirilmiştir. Grubun Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında şu ana kadar gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmaları, Lüleburgaz’daki Zorlu Tekstil Fabrikası’nın CO2 salınımının yarattığı etkinin tam olarak ortadan kaldırılmasını sağlamıştır.
 • Çevre ile ilgili yasal düzenlemeleri yakından takip eden Zorlu Tekstil Grubu, ülkemizde ve Avrupa’da çevreye yönelik organizasyonlarda öncü olmak için çalışmaktadır. Lüleburgaz fabrikasının CO2 salınımının azaltılmasına yönelik olarak hayata geçirilen “Zorlu Tekstil Ormanı” projesi ile, orman varlığının korunması ve ormanların geliştirilerek yeni orman alanları yaratılmasının yanı sıra, kurumların sahip olması gereken çevre bilincinin öneminin de altı çizilmektedir.
 • TEMA İLE NEVRESİM DEĞİŞTİRME ŞENLİĞİ KAMPANYASI
 • Dünyadaki kaynakların sürdürülebilir bir şekilde kullanılması için geri dönüşümü destekleyen pek çok çalışmaya imza atan TAÇ, bu defa TEMA Vakfı iş birliği ile yepyeni bir projeyi hayata geçirmiştir. TAÇ’ın Nevresim Değiştirme Şenliği kampanyasında, eski nevresimlerini TAÇ satış noktalarına getirenler, yepyeni nevresimleri özel bir indirimle satın alarak, nevresimlerin geri dönüşüme kazandırılmasına katkı sağlamıştır. Dönüşüme kazandırılan her nevresim karşılığında TEMA Vakfı’nın katkılarıyla Çanakkale Doğandere mevkiindeki TAÇ Hatıra Ormanı’na 1 fidan olmak üzere toplam 10 bin bağışı yapılmış ve isme özel sertifkaları müşterilere gönderilmiştir.
Image description Bilgi Toplumu Hizmetleri Zorlu Tedarikçi
© Copyright Zorlu Dış Ticaret A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır.
İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata ve yanlışlıktan dolayı Zorlu Dış Ticaret A.Ş. sorumlu tutulamaz.