• SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

 • Zorlu Tekstil ‘Gelecek İçin Bugün’ dünyanın yanında!

 • Yaşanabilir bir gelecek hedefiyle ‘’Doğa ve İnsan için Yenileyici (Regenerative) Tekstil’’ anlayışını benimseyen Zorlu Tekstil; tüm üretim süreçlerinde hayata yenilik katarken yaşam, refah ve sağlık anlayışının ve iyi olma halinin en önemli parçalarından biri olmayı amaçlıyor. Sürdürülebilirlik artık Zorlu Tekstil için yenileyici ve yapıcı bir anlam ifade ediyor. Doğa için yenileyici olmak tüm üretim ve süreçlerde kullanılan kaynakları döngüsel üretim yaklaşımı ile bir şekilde doğaya geri vermek anlamını taşıyor. Zorlu Tekstil her kaynağı bilinçli ve verimli kullanmanın ötesinde, doğanın bir özelliği olan kendi kendini yenileme kapasitesine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bu yaklaşımla da doğa ve insan için değer üretmeye devam eden Zorlu Tekstil, tüketicilerin ihtiyaçlarını da sürdürülebilir tüketim kapsamında ele alıyor.
 • Müşteri İlişkileri Manifestosu

 • 1- Hayallere hayat vermek için yenilikçilik, girişimcilik, sürdürülebilirlik ile müşteri odaklılık tüm faaliyetlerimize rehberlik eder. Müşterilerimize kaliteli, hızlı, öncü, güvenilir hizmetler sunmak ve fark yaratan kusursuz bir deneyim yaşatmak esas ilkemizdir.
 • 2- Müşterilerimizi dinlemek için tüm şirketlerimizde müşterilerimizin erişimine açık geri bildirim mekanizmaları kurarız. Müşterilerimiz satış sonrasında da farklı kanallar üzerinden müşteri hizmetlerine kolayca erişebilirler.
 • 3- Müşterilerimiz ile uzun süreli ilişkiler kurmayı önemseriz. Bu sürecin kusursuz bir deneyime dönüşebilmesi için düzenli aralıklarla algı araştırmaları, memnuniyet anketleri gibi mekanizmalarla müşterilerimizin memnuniyetini takip eder, ölçer ve raporlarız. Değişen müşteri beklentilerini izler, aldığımız önerileri değerlendirir, iyileştirmeye açık alanlar için öncü aksiyonlar alırız.
 • 4- Müşteriyle sürekli temas halinde olan bayi ve yetkili servislerimizin geri bildirimlerine kulak veririz. Geniş bayi ve yetkili servis ağımız sayesinde farklı bölgelerdeki müşterilerimizin önceliklerini öğreniriz.
 • 5- Müşterilerimiz tarafından iletilen geri bildirimlere azami önem gösteririz. Gelen bildirimleri, üst düzey yöneticilerle paylaşır, her bir geri bildirimi titizlikle değerlendirir ve gerekli aksiyonları alırız.
 • 6- Müşteriyle birebir temas kuran çalışanlarımızı, bayi ve yetkili servislerimizi müşteri deneyimi konusunda eğitir, uzmanlık ve gelişimlerini destekleriz.
 • 7- Müşterilerimizin ilettiği önerileri ürün ve hizmetlerimizi iyileştirmek için kullanır, müşterilerimizle birlikte uygun olan her alanda açık inovasyonu hayata geçiririz.
 • 8- Sorumlu pazarlama ilkeleri çerçevesinde, ürün ve hizmetlerimizin iletişiminde toplumsal farklılıkları gözeten, insan haklarına saygılı, adil, şeffaf, açık ve doğru bilgi paylaşan bir yaklaşım gözetiriz. Müşteri ve tüketicilerin çevresel ve sosyal konularda farkındalıklarını artırmaya yönelik iletişim yaparız.
Image description Bilgi Toplumu Hizmetleri Zorlu Tedarikçi
© Copyright Zorlu Dış Ticaret A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır.
İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata ve yanlışlıktan dolayı Zorlu Dış Ticaret A.Ş. sorumlu tutulamaz.